شرایط پیوستن به انجمن ملی هوش ایران

شرایط پیوستن به انجمن ملی هوش ایران (مطالب جدید)

شرایط پیوستن به انجمن ملی هوش ایران

رئیس انجمن ملی هوش ایران گفت: کسانی که در این آزمون موفق به اثبات بهره هوشی ۱۳۵ به بالا شوند به عضویت انجمن ملی هوش ایران در می‌آیند و از آن‌ها حمایت‌های مادی و معنوی می‌شود...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ استاد علیپور در حاشیه مراسم نخستین مرحله کشوری آزمون هوش ایران با بیان اینکه آزمون ملی هوش، استاندارد برگزار می‌شود، افزود: این آزمون ویژه افرادی است که در مرحله نخست یعنی مرحله استانی حایز ۱۱۰ امتیاز شده اند.

وی اضافه کرد: آزمون کشوری هوش در ۳ رده سنی ۵ تا ۸ سال، ۸ تا ۱۳ سال و ۱۳ تا ۸۰ سال برگزار می‌شود که فراخور هر گروه سنی سوالات و پرسش‌های چهارگزینه‌ای هوش، سخت‌تر و پیچیده‌تر می‌شود.
­

رئیس انجمن ملی هوش ایران گفت: کسانی که در این آزمون موفق به اثبات بهره هوشی ۱۳۵ به بالا شوند به عضویت انجمن ملی هوش ایران در می‌آیند و از آن‌ها حمایت‌های مادی و معنوی می‌شود .

علیپور افزود: از این پس این آزمون هر سال در سطح کشوری و هر فصل به صورت استانی و شهرستانی با اعلام فراخوان قبلی در صدا و سیما، فضای مجازی و در سطح شهر اعلام می‌شود.

طبق بررسی‌های صورت گرفته حدودا ۲ درصد جمعیت آماری هر کشوری دارای بهره هوشی بالای ۱۳۵ هستند  که از امسال شروع به شناسایی این افراد باهوش شده است.